דף הבית >> מאמרים >> הליווי העסקי לבעלי עסקים - עושה את ההבדל בין מקצועי לממקסם פוטנציאל

הליווי העסקי לבעלי עסקים - עושה את ההבדל בין מקצועי לממקסם פוטנציאל

מה זה בכלל ליווי עיסקי? מי זקוק לזה? ובכן מי שמחפש מומחה מקצועי ובעל ניסיון בעולם התאגידי והעסקי אשר יכול להבין מהר את המטרות העסקיות שלכם (למשל תכנון הקמת עסק חדש או שיפור וייעול העסק הקיים), לנתח ולאבחן במהירות את מצב העסק ולהוביל אתכם להגשמת המטרות תוך שינוי פרדיגמות על מנת אכן להגשים אותן, הוא זקוק לליווי עסקי. מדהים כמה פעמים בעלי עסקים לא רואים מה מונע מהם להגיע ליעדיהם. עסק צריך להיות לא רק מקצועי - עסק צריך למקסם את הפוטנציאל העסקי שלו. לעבוד נכון, לעבוד יעיל, לעבוד חכם ולעבוד עם אנשי המקצוע הטובים ביותר שהוא יכול להרשות לעצמו לממן.

תהליך הליווי העיסקי

בתחילה נדרש לבצע אבחון מעמיק על מנת להכיר את התנהלות העסק והארגון. על היועץ להכיר את האופן שבו מנוהל הארגון, על מנת שיוכל ללוות את המנכ"ל או הבעלים ולתת עצות מקצועיות "משנות דרך". יש ללמוד את מצבה הפיננסי של הפירמה, חוזקותיה וחולשותיה (לפעמים החולשות טמונות לאו דווקא במוצרים והשירותים כי המדובר במערכת שלובה אשר אם פן אחד שלה לא מתפקד כראוי ההשלכה מונעת התקדמות במישורים אחרים).

כך שעל מנת שהליווי העסקי יניב תוצאות אפקטיביות על היועץ להיות מעורב אישית בעסק, להבין את יכולות העסק וכמובן את יכולות הצוות הניהולי ולהציב יעדים ריאליים.

חשוב לציין כי על מנת שליווי עסקי יצליח נדרשת רמה גבוהה מאד של שקיפות ושיתוף פעולה מטעם המנכ"ל ו/או הבעלים, רק כך יוכל היועץ להבין את צרכי הארגון ולהתאים להם את המהלכים הנדרשים בממשקים הרלבנטיים תוך קבלת הסכמתו של הלקוח ובכך גם את מחויבותו לתהליך. כפי שעורך הדין הנו "זרועו הארוכה של בית המשפט" כך משמש היועץ בתהליך הליווי "כזרועו הארוכה של הבעלים".

בפועל נדרש היועץ בתהליך הליווי העסקי לטפל בפרמטרים רבים ברמה האסטרטגית וברמה הטקטית, ברמה המקצועית וברמה האישית, מהתחום הפיננסי למשל אשראי ורווחיות לתפעול פיננסי כגון תנאי תשלום וגביה דרך תחום השיווק והמכירות וייעולם לפי הצורך וכלה בתחום משאבי האנוש מההנהלה ועד העובד הזוטר ביותר.

ארגון הנעזר בליווי עסקי בהגדרה יהיה ביתרון יחסי מול ארגון אשר אינו נעזר בליווי עסקי וזאת משום שהטיפול ב "יום יום" כמעט ואינו מאפשר לבחון את הפן האסטרטגי "ממעוף הציפור" תוך מיפוי מדויק של הסוגיות הצריכות טיפול. בעל העסק אינו יכול לראות את התמונה הרחבה היות והאילוצים היומיומיים שלו אינם מאפשרים לו זאת, דומה הדבר למטאפורה של לקחת מאמן כושר אישי ולשלם לו כסף על כך ולראות תוצאות תוך מספר חודשים מול ביקור במכון הכושר - ניתן להשוות את התוצאות? בודאי שלא - כך הדבר בין מנהל שמקבל ליווי עסקי למנהל שאינו מקבל ליווי עסקי. קבלת ההחלטות, ניהול המשברים, ניהול הובלת החברה והטיפול בכל האלמנטים השוטפים תוך התאמת ההתנהלות לתכנית העבודה השנתית ובקרה של יעדי החברה ומטרותיה בפועל מול התחזית כל אלו הופכים את החברה מחברה טקטית לחברה אסטרטגית.

אתם מוזמנים ליצור קשר לפגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום על מנת להתחיל לקדם את העסק שלכם עוד היום. זה ישתלם לכם