דף הבית >> מאמרים >> תוכנית עסקית לאפליקציה

תוכנית עסקית לאפליקציה

תכנית עיסקית - אפליקציה

הגיתם רעיון מצויין לאפליקציית מובייל או אפליקצית web וכעת אתם רוצים לגייס כסף ממשקיעים ועליכם לכתוב תוכנית עסקית. מאמר זה מסביר אלו אינדיקטורים חשוב מאד שהיא תכלול בשונה מתוכנית עסקית רגילה.

כאשר בונים תוכנית עסקית לאפליקציה, בין אם מדובר באפליקצית mobile או באפליקצית web או שירות מבוסס SaaS יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים אותם חשוב לכלול בתוכנית העסקית.
מעבר לכל הפרקים הסטנדרטיים של התוכנית העסקית קרי גודל שוק, ניתוח מתחרים, תיאור המוצר או השירות, תחזית הכנסות ורווחיות ותקציב וקצב שריפת המזומנים וכדומה, בתוכנית עסקית לאפליקציה יש להתייחס לתחזית הטראפיק שהנה כמות המבקרים/הורדות החודשית והמעקב אחריהם, על מנת לדעת מי ביקר באופן חד פעמי ומי שב וחוזר לבקר, מה הזמן הממוצע של מבקרים וכו.

נושא רישום ההורדות של אותם מבקרים הנו גם כן אינדיקטור חשוב מאד ויש להתייחס אליו כהמרות (Conversion), כמה מבקרים אכן נרשמו לאתר או לשירות או כמה מהם הורידו את האפליקציה, מהו היחס בין רישום בחינם fermium לבין רישום בתשלום לגרסה המלאה והעשירה יותר של האפליקציה או השירות.

נושא הנטישה הנו גם כן קריטי לתוכנית העסקית לאפליקציה וזאת משום שהנטישה (Churn) נותנת אינדיקציה לכמות המשתמשים בחינם והמשתמשים בתשלום אשר עוזבים את השירות או השימוש. זה חשוב מאד כי מעבר להכנסות, כמות המשתמשים משליכה על שווי החברה וזה רלבנטי ביותר לתוכנית העסקית, בפרט לתוכנית עסקית לאפליקציה.

מעבר לכך, יש לקחת בחשבון את העלות לרכישת לקוח customer Acquisition Cost וכאן יש לחשב את עלויות הפרסום האורגני והממומן אם במנועי חיפוש או ברשתות חברתיות או בשניהם גם יחד, חישוב זה הנו פשוט: עלות המכר מחולקת בכמות הלקוחות ... כך תדעו כמה עולה לכם כל לקוח. כך ידע גם מי שמעיין בתוכנית העסקית שלכם.

בנוסף יש לציין מהו ערך חיי הלקוח ה - LTV שלו ידוע גם כ Lifetime value of a customer וזאת מדוע? משום שזה קשור לתחזית הנטישה ולכך כמובן יש השלכה ישירה על ההכנסות ועל התזרים. יש להכפיל את ההכנסות הממוצעות ממנוי לחודש בכמות החודשים הממוצעת בה נשאר הלקוח או צפוי להישאר הלקוח, מה שיותר נכון לחישוב בתוכנית עסקית שכן היא צופה פני עתיד.

מעבר לכך כמובן יש להוסיף משתנים נוספים של המיזם או הפרויקט אך בתוכנית עסקית לאפליקציה בהחלט אלו הם האינדיקטורים אשר אין בלתם.

אנו בטארגט נשמח לסייע לכם בתכנון ובבניית תכנית עסקית לאפליקציה ובקידום הרעיון לעסק של ממש ובליווי שלנו אתכם לכל אורך התהליך.