אבחון פיננסי

קיימים מקרים רבים בהם עסק מוקם, מתחיל להתנהל ובאינרציה שלו גדל וגדל אבל פועל באופן לא מתוכנן, מגיב לאירועים במקום לנהל את האירועים, לא מבין לאן הכסף נעלם, שקוע בהלוואות וחובות לוקח מכיס אחד ומעביר לכיס שני ולבינתיים הוצאות המימון הולכות וגדלות והפוזיציה של העסק מול הבנקים הולכת ומתדרדרת.

תופעה זו רווחת גם בעסקים חדשים וגם בעסקים קיימים, גם בעסקים שנרכשים על ידי עסקים אחרים וגם בעסקים בהם פשוט למנהלי העסק חסר ידע של ייעוץ פיננסי ואין להם הכלים הנדרשים לטיפול מקצועי בבסיס המבנה הפיננסי שראוי שיהיה לכל בית עסק מבחינת תכנון, שליטה ובקרה, חיזוי וניהול התשומות והתפוקות לטווח קצר, בינוני וארוך.

לצורך האבחון ינתחו היועצים הפיננסיים את הדוחות הכספיים של בית העסק, חשבונות הבנק ודוחות המס, ירכזו את כל החומר וביחד עם בעלי העסק ויציגו לבעל העסק תכנית אשר משקפת את תהליך האבחון ומנתחת את הפער בין המצב הרצוי למצב המצוי ומציגה כיצד באמצעות כלים פיננסיים ומתודולוגיות עבודה מוכחות יגושר הפער וינוהל התזרים נכון ויטופל האובליגו של העסק. היועצים יבצעו שורה של משימות על מנת להקטין את עלות הכסף המשולמת בגין סה"כ האובליגו ככל הניתן אם על ידי מו"מ מול הבנק, אם על ידי מיחזור הלוואות ואם על ידי גיוס אשראי ממקורות אחרים.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן