אשראי מהבנק

אשראי הוא האוויר בו משתמש כל עסק וממנו שואב את הכוח והאנרגיה הנדרשת להתקיים ולצמוח. כגודל האשראי כך יכולתו של העסק לבצע מהלכים לצמיחה, לשכור עובדים מיומנים, לרכוש ציוד חדש ולבנות תשתיות, לגדר עצמו מפני סכנת מחנק תזרימי במקרי קיצון ולשרוד משברים, לפתח שירותים ומוצרים חדשים ולגבור על מתחרים.

אשראי בנקאי עסקי הנו למעשה מימון אשר אינו השקעה בחברה ואינו מצריך ויתור על מניות או מתן מעמד של שותפות בעסק.

כדי להשתמש באשראי נדרש הבנק להעמיד לטובת העסק "מסגרת אשראי" שמאפשרת שימוש בכסף שלא "הוזרם" לחשבון (כגון הלוואה) אלא מאפשר שימוש עד סכום מסוים של משיכת יתר ועל המסגרת משלמים ריבית. ייעוץ פיננסי מקצועי יאפשר לעסק להוריד את שיעורי הריבית למינימום והמדובר בחסכון של כסף רב לשורה התחתונה של הרווח.

האשראי העסקי מאפשר לבעלי העסקים להצליח, עם זאת יש לקחת בחשבון שהבנקים מבקשים להגן על עצמם מפני מתן כספים לעסקים כושלים, לאבד כסף בפשיטות רגל ובפירוקים, הסדרי נושים, צווי גידור והפטרים אשר למעשה מונעים מהבנק להיפרע כנושה מהחייבים שלקחו כסף וכעת מוגנים בצל דיני פשיטת הרגל וחדלות הפירעון.

הבנק לפיכך, מעוניין להבין מיהו בעל העסק? האם יש לו הון עצמי? עסקים וחברות נוספות? נכסים? האם חזרו לו צ'קים? האם היה מוגבל? האם היה פושט רגל? … כלומר מה הסיכון והאם הבנק יוכל להיפרע ממנו עת לא יוכל להחזיר ההלוואה.

מהו תחום העיסוק של העסק וכמה הוא יציב ומוצלח? מהן הביטחונות שהבנק יכול לקבל? כאשר מנתחים את הדוחות הכספיים של העסק מה רואים? אילו מסקנות יעלו בידי כלכלני הבנק כאשר ינתחו את היחסים הפיננסיים בדוחות הכספיים?

אם כן על מנת שהבנק יעניק אשראי על בעל העסק להציג בפני הבנק תכנית עסקית הכוללת בין השאר פרק ובו דיון אודות השימושים בכסף: כיצד מתכוון בעל העסק להשתמש בכסף שהוא לווה מהבנק? על התכנית העסקית  להציג בפני הבנק תמונה עם פוטנציאל הצלחה גבוה וודאי ככל האפשר וסיכון נמוך

חשוב להבין כי בנקים הנם אנשי מקצוע ובנקאות הנה מקצוע ולכן גם ההתנהלות מולם מצריכה אנשי מקצוע המכירים את המערכת הבנקאית ויודעים כיצד לעבוד מולה על מנת למקסם את התנאים אשר ניתן לקבל כלומר כמות הכסף ועלות הכסף.

הגעה לפגישה בסניף בליווי יועץ פיננסי המוכר לבנק, יועץ המייצג חברה אשר עובדת עם הבנק על בסיס קבוע בנושא אשראי, הצגה של בקשה לאשראי אשר נבנתה עבור העסק על ידי צוות של כלכלנים בצורה מקצועית, המלווה בהסבר ממוקד וברור של חישובים מדויקים אודות השימושים, התפוקות והתשומות כל אלו מגדילים את הסיכוי לקבל את העסקה הטובה ביותר עבור העסק.

לכן, מומלץ להסתייע בחברה בעלת ניסיון מוכח של גיוס אשראי לעסקים בקנה מידה משמעותי ולקבל את האשראי העסקי הזול ביותר. 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן