היתרונות בהגשת בקשת מימון למו"פ במסלול חברות מתחילות של המדען הראשי

קיימים מספר מסלולים לגיוס הון לא מדלל במדען הראשי אולם חברות מתחילות מקבלות תנאים טובים יותר המתאימים לסטאטוס שלהן ומקנים להן כלים אפקטיביים יותר בפורמט גיוס ההון.

חברה מתחילה יכולה להגיש בקשה לתוכנית מו"פ לשנה או לשנתיים, על פי עמידה באבני דרך והצגת דו"ח התקדמות טכנולוגית ועסקית, לרבות תכנית עבודה ותקציב מעודכנים. 2.תוכל החברה להגיש בקשה לתיק המשך לשנה שניה (הגשת בקשה לשנה שנייה תהיה משלושה חודשים לפני תום השנה הראשונה ולא יאוחר משלושה חודשים לאחר תום השנה הראשונה) ועל מנת לאפשר רציפות בין השנה הראשונה לשנה השנייה יש להגיש בקשה לשנה שנייה לפני תום השנה הראשונה. 3.וגם אם נדחתה בקשה לתמיכה, רשאית החברה להגיש בקשה לדיון חוזר באגרת עלות על סך של 1,000 ₪ כאשר עלות האגרה תוחזר לחברה במידה והבקשה לתמיכה תאושר על ידי הוועדה בדיון החוזר.

חשוב מאד לוודא, טרם הגשת הבקשה וזאת על מנת לעמוד בקריטריונים של המדען הראשי, כי בפרויקט קיימת חדשנות והוצגה תכנית היתכנות ישימה. 7.1.2.המתמודדת עם הסיכונים והאתגרים הטכנולוגיים בהצלחה וכי למוצר שיפותח קיים פוטנציאל עסקי משמעותי, גם בארץ וגם בחו"ל, חשוב לוודא כי לצוות יש היכולות המקצועיות לעמוד בתוכנית העבודה המוצעת ולהביא את החברה להצלחה, הניסיון הנו גם עסקי וגם מקצועי בתחום העיסוק או הפיתוח הנשוא של הפרויקט, חשוב לוודא כיצד הפרויקט מייצר ומגדיל את התועלת הכלכלית למשק וכיצד תורם לצמיחה.

כעקרון המדען הראשי מעוניין להשקיע ולסייע לפרויקטים אשר ההסתברות שלהם להצלחה והפיכה לחברה מסחרית עובדת הנו גדול וכך יכול המדען הראשי לגדר את הסיכון במתן הכסף היות והוא פועל על פי תקציב מוגדר ומעדיף להשקיע אותו במיזמים מבטיחים.

במסלול זה מאפשר המדען הראשי לממן הוצאות שיווק ומסחור בתקרה של 15% מכלל התקציב השנתי המאושר וכולל בו סקרים שיווקיים, נסיעות עסקיות לחו"ל, תערוכות בחו"ל, קורסי הכשרה, ייעוץ שיווקי ועוד וזהו יתרון משמעותי לעומת מסלולים אחרים המאפשרים שימוש בכסף אך ורק לצורכי מחקר ופיתוח.

יתרון נוסף הנו בכך שמסלול חברות מתחילות מאפשר להכיר ב 100% משרת מנכ"ל ובשכר של מנהל פיתוח עסקי, מנהל שיווק או מכירות בהיקף משרה המתאים לסטאטוס החברה (אין בהכרח הצדקה ל 100% משרה אם עדיין אין מוצר).

אנו בטארגט נשמח לסייע לכם בתכנית וגיבוש אסטרטגיה, בהגשת הבקשה ובליווי שלכם לכל אורך התהליך. לפרטים נוספים: guy@targetbd.com או 0544220360

על הכותב:

גיא חורש עוסק בייעוץ וליווי עסקי ופיננסי ובפיתוח עסקי בינלאומי משנת 2003.
גיא יעץ, בין השאר, לחממות טכנולוגיות, חברות בתחום הפיננסים והפרסום באינטרנט, חברות סטארט אפ, טלקום, אינטרנט, קמעונאות ועוד והיה מעורב בפרויקטים של פיתוח עסקי בארץ ובעולם. כמו כן גיא הנו כתב אורח ובלוגר בעיתונים אינטרנטיים.

לפני הקמת טארגט, כיהן גיא בתפקידי ניהול בחברות היי טק אמריקאיות וישראליות כסמנכ"ל לשיווק, מכירות ופיתוח עסקי ולאחר מכן כמנכ"ל גלובל וואן ישראל (מקבוצת פראנס טלקום העולמית) ולאחר מכן כמנכ"ל החברה הממוזגת גלובל וואן – אקוונט, בה היה אחראי על כל פעילות הדאטא הבינלאומית של ברק ובזק בינלאומי גם יחד.
גיא הנו עורך דין בהשכלתו ובוגר פקולטת Kellogg למנהל עסקים של אוניברסיטת Northwestern.
גיא מלווה חברות ועסקים בתצורה אישית, מקצועית ונוקט בשילוב של מתודולוגיות ניהול ופסיכולוגיה על מנת למקסם את התוצאות של התהליכים העסקיים אותם הוא מקדם בעבור לקוחות טארגט.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן