הלוואה בערבות המדינה – איך לקבל חצי מיליון ₪ תוך חודש

כיועץ עסקי אני מלווה עסקים במגוון תחומים, מקולנוע וטלוויזיה דרך אסתטיקה רפואית וקמעונאות ועד היי טק בתחומי תוכנה, מובייל פרסום באינטרנט ועוד. המכנה המשותף לכולם הוא תזרים המזומנים והשאיפה לגדול, תמיד לגדול שכן ידוע שעסק אשר נשאר במקום הולך לאחור.

לגדול בעסקים משמעו כסף, היכולת להקצות מההכנסות הון על מנת להשקיע בגידול, כאן למעשה סוגיית התזרים הופכת רלבנטית כי בכל מקרה צריך להתמודד עם ההוצאות הקבועות והמשתנות של העסק ולא תמיד יש מאין לגייס את ההון הדרוש לגידול, לעיתים נדרש להשקיע הון בחידוש תשתיות או טכנולוגיה וגם אז לא תמיד יש את ההון.

אז מה עושים?

מחפשים לגייס הון וזאת ניתן לעשות במספר אפיקים אך האפיק של הלוואות בערבות המדינה הנו אחד האפיקים היותר מעניינים ואטרקטיביים לעסקים, מדוע? משום שההלוואה לא "יושבת" על האובליגו של הבנק (המדינה ערבה לעסק) וגם עסקים שבמהלך העסקים הרגיל אינם זכאים לאשראי נוסף מהבנק יוכלו באפיק זה כן לקבל את ההלוואה, בתנאים נוחים ובפרישה של שנים. ניתן גם לעשות על ההלוואה Re Cycling כך שניתן להשתמש במכשיר כמכשיר פיננסי אפקטיבי לגידול.

אז העסק צריך כסף, וקיימת תוכנית עסקית או תוכנית עבודה אשר מגדירה מה לעשות אתו (כי לקחת סתם הלוואה זה סיכון לא מחושב) ואם בעל העסק מאמין שהכסף הזה יסייע לעסק לעשות יותר כסף – כדאי ומומלץ לבחון ברצינות הלוואה בערבות המדינה.

מסתבר שבעלי עסקים רבים אינם מנצלים את הזכות לגייס הלוואה שכזו, ובכן הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה אשר החלה לפעול לפני מספר שנים העמידה עד כה הלוואות בסך של יותר מ-8 מיליארד ₪ לכ-35,000 עסקים, עסקים אלו מהווים רק כ 10 אחוז מכלל העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

אז מהי הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה?

הקרן מסייעת לעסקים בשלב ההקמה וגם לעסקים קיימים המעוניינים לגדול וזאת על מנת למלא אינטרס של המדינה להגדיל את כמות מקומות העבודה ובכך להגדיל את כמות המיסים המוזרמים לקופתה ולצמצם את האבטלה. לשם כך הקרן מעניקה ערבות של עד 90% מסך ההלוואה. בכך פוחת הסיכון שנוטל הבנק בהעמדת האשראי הנחוץ לעסק. הקרן מבצעת סינון ובדיקה ואם לחיוב אז נותנת המלצה לבנק לספק את האשראי הנחוץ לעסק ובפועל הבנק מעמיד את ההלוואה ובעל העסק משלם לבנק את ההחזרים.

אז כמה כסף בעל עסק יכול לקבל?

אם המדובר בעסק חדש – כלומר עסק בהקמה או אם העסק כבר מוכר בשנה עד 6.25 מיליון ₪ – עד 500,000 ₪, אך אם לעסק מחזור מכירות שנתי של 6.25-100 מיליון ₪ – עד 8% מהמחזור.

ומהם תנאי ההלוואה?

התנאים מאד נוחים, קודם כל אין "עמלת הקמת הלוואה" מה שאנחנו מכירים מהבנק כ "דמי הקצאת אשראי" ואין עמלת פירעון מוקדם, תקופת ההחזר נפרשת על פני 5 שנים ובעל העסק אף מקבל גרייס של 6 חודשים כלומר תשלום ההלוואה הראשון הנו חצי שנה ממועד קבלת הכסף כך שאם קיימת תוכנית עבודה ראויה זה די והותר זמן לייצר את הגידול הנדרש וכמובן לעמוד בהחזר החודשי של ההלוואה.

הריבית גם היא נוחה, המדובר בריבית מקסימלית – 3.5% בתוספת הפריים ובאמצעות מומחים ניתן אף להוריד את אחוזי הריבית לאחוזים נמוכים יותר.

ערבות המדינה להלוואה היא בין 70 ל 90 אחוזים מסכום ההלוואה כך שבעל העסק נדרש להעמיד בטחונות נמוכים יחסית (עשרה עד שלושים אחוזים מגובה ההלוואה) על מנת לקבל את הכסף

ומהם המסלולים הקיימים בהלוואה?

המסלול לעסקים בהקמה – מסלול זה מיועד לעסקים טרם הקמתם או לכאלו אשר רק לאחרונה הוקמו.

המסלול להון חוזר – מסלול זה מיועד לעסקים אשר צריכים להגדיל את כמות ההון החוזר על מנת לפצות על הפער שנוצר בין מועד התשלום לספקים עבור הסחורה מול תנאי התשלום והגביה בפועל של ההכנסות מהלקוחות.

המסלול להשקעות – כשמו כן הוא, המסלול מאפשר לעסקים להשקיע הון בתשתיות, מכונות, ציוד, שיווק ומשאבי אנוש ועוד.

המסלול לחקלאות – מסלול זה מיועד לסייע לחקלאים בכל מיני ענפים שונים.

אז מה היתרונות של הקרן ולמה שלא אקח את הכסף ישירות מהבנק שלי?

קודם כל הכסף זול יותר, בזכות הריבית הנמוכה והפטור מעמלת הקמת ההלוואה ופירעון מוקדם שלה ועוד.

ההלוואה באמצעות הקרן משמעה פשוט כסף זול יותר. התנאים של ההלוואה קרי הפרישה לחמש שנים, התנאים והסכומים אותם תוכלו לקבל גבוהים יותר ממה שתקבלו בבנק כי הבנק כאן חשוף רק באחוזים בודדים שכן הערבות היא של המדינה והבנק הוא רק צינור שמרוויח כסף על ההלוואה אז … כדאי לו.

להגיש בקשה לבד או להיעזר במומחים?

מניסיוני וגם מהסטטיסטיקה חשוב לציין שעל מנת לקבל את הכסף מומלץ להיעזר במומחים, כאשר אני מסייע ללקוחות שלי בנושאי מימון ובאופן ספציפי מוביל מהלכים של קבלת אישור להלוואות בערבות מדינה כחלק מתהליך הליווי האסטרטגי של העסק אני מקפיד, מתוך היכרות מעמיקה עם התהליך ועם תנאי הסף, להגדיר את המסלול הנכון ולוודא כי האשראי אותו בעל העסק מבקש מותאם לפעילותו השוטפת של העסק ולתזרים וכמובן ומכאן – ליכולתו לעמוד בהתחייבויותיו הפיננסיות.

אנו בטארגט נשמח לסייע לכם לקבל הון אשר יזניק אתכם קדימה. לפרטים נוספים: guy@targetbd.com או 0544220360.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן