ייעוץ וליווי עסקי אסטרטגי

ליווי עסקי אסטרטגי הנו תהליך המשפר את יכולת הניהול, הבקרה, ההתייעלות והגידול של כל חברה או עסק.

בעלי עסקים שקועים בעסק שלהם ולרוב אינם מסוגלים, ללא ליווי של יועץ אסטרטגי, לראות את התמונה הכללית ממה שנקרא "מעוף הציפור". הדבר בא לידי ביטוי בהחמצת הזדמנויות עסקיות, חוסר יכולת באיתור מנועי גדילה לעסק ואי התייעלות.

בעל עסק הפועל בעסקו על מנת לקדם ולהגדיל אותו מומלץ כי ילווה ביועץ אסטרטגי אשר יוודא כי העסק מתקדם בכיוונים הנכונים. דומה הדבר להשטת אניה גדולה, יש לוודא מבעוד מועד כי הנתיב הוא נכון משום שלהסיט אניה ברגע האחרון זה דבר לא פשוט ולעיתים מאוחר מדי להסיט האניה ואז היא עולה על שרטון.

היועץ מוודא שהאניה שטה בנתיב בטוח ומגיעה ליעדים שלה – קרי המטרות העסקיות.

על מנת להצליח בעסק נדרשת עבודה על פי תכנית מסודרת. תכנית שכזו יש לגבות בעובדות ונתונים וזאת על מנת שכל סטייה מהתכנית תהיה ניתנת לזיהוי מידי. תכנית שכזו יש לרענן ולבקר בישיבות שבועיות בנוכחות האקזקיוטיבה של החברה או הנהלת העסק ולוודא שכולם רתומים למטרות העסק.

הלוגיקה שבליווי עסקי אסטרטגי היא שצוות ההנהלה של הלקוח עוסק במשימות היומיומיות ולעיתים קרובות האתגרים והלחץ מונעים קיום חשיבה אסטרטגית ויישום מדיניות אסטרטגית של עבודה על פי תכנית. פעילות צמודה עם יועץ חיצוני המכיר היטב את הלקוח, האתגרים והיעדים העסקיים עוזרת לעבוד על פי תכנית למרות המציאות היומיומית אשר באופן טבעי גורמת לעבודה של "כיבוי שריפות".

בתהליך הייעוץ והליווי העסקי מתבצע אבחון ראשוני של מצב העסק ביחס ליעדי הלקוח, ניתוח הפער בין המצב הקיים למצב הרצוי ובניית תכנית עבודה. בהמשך מתקיימת בקרה על שבועית, בישיבת הנהלה ואסטרטגיה, על בסיס היעדים המוסכמים אשר הוגדרו בתכנית העבודה השנתית.

בתהליך הייעוץ קיימים מספר מסלולים על פי צרכי העסק, כגון:

  • תכנית עסקית: הגדרת העסק (זהות תאגידית), אסטרטגיה, שיווק ומכירות, פיננסים
  • תכנית שיווקית: אסטרטגיה שיווקית, טקטיקות, Value Proposition, סגמנטציה ו Value Proposition לכל סגמנט, ,USP , הגדרת מוצר ושירות, תקציב שיווק ותכנית עבודה שיווקית שנתית
  • תכנית מכירות:  תכנית מכירות שנתית באקסל ומסמך מכירות ב word המשמש כתכנית עבודה לרבות תמריצים לאנשי מכירות והגדרת יעדים מדידים
  • בניית תקציב שנתי דינאמי המתייחס לכלל עלויות החברה, הכנסותיה והרווח הצפוי.
  • תכנית העבודה השנתית: מסמך כולל המכיל את סך המשימות, תחזיות ונתונים עסקיים ומשמש לניהול הליווי העסקי ולוידוא מצויינות ועמידה ביעדים העסקיים.

כל אלו על מנת לייצר פורמט מסודר ומדיד המאפשר בקרה על יעילות התהליך והצלחתו.

בנוסף, מציעה טארגט בניית מצגות משקיעים, מכירות, מוצר ואחרות, תקצירי מנהלים ומסמכים נוספים הנדרשים לקידום העסק.

על בסיס כל החומרים מציעה טארגט פעילות ייחודית של סימולציות עסקיות המשלבת ניסיון רב שנים בהצגה אסטרטגית של חומרים בה מועברת סדנא בתצורת coaching ומשחקי תפקידים ומטרתה לשפר את יכולות ההצגה של בעלי העסק ולחדד את המסר המועבר, אם לגיוס הון או יצירת שותפות אסטרטגית, מכירה או כל מטרה אחרת.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן