כלים עסקיים לגיוס הון

טארגט מתמחה בזיהוי והכנה לקראת סבבי השקעה וגיוסי הון לחברות סטארט אפ בארץ ובעולם.
טארגט מציעה תכנון וליווי מה pitch הראשוני דרך תהליך בדיקת הנאותות ועד לשלב המשא ומתן ולשלב האחרון: ההשקעה.

גיוס הון הנו תהליך מורכב אשר יש להתכונן אליו באופן יסודי. יש להגדיר את מטרות גיוס ההון ועל פי המטרות יש להגדיר את פרופיל המשקיע על מנת לשאוף ככל הניתן למצוא משקיע אסטרטגי וזאת על מנת שהכסף אשר יושקע בחברה או במיזם יהיה "כסף חכם" כלומר כסף אשר ניתן למנף אותו באמצעות קשרים עסקיים של המשקיע, ניסיון והבנה בתחום העסקי של המיזם והכוונה של היזמים ברמה אסטרטגית וטקטית וסיוע של המשקיע באמצעות אותם קשרים עסקיים להגעה ללקוחות סופיים או ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים.

קיימת חשיבות אדירה להכנת חומרים מקצועיים ומדויקים לפי סוג המשקיע על מנת לייצר מידה גבוהה של עניין על פי רלבנטיות החומרים לאותו המשקיע. זה לא מספיק להכין תוכנית עסקית ומצגת משקיעים שכן התוכנית העסקית צריכה להיות מותאמת למשקיעים והיזם אשר מציג את מצגת המשקיעים או המצגת העסקית צריך להיות מתורגל ומיומן ובקי בחומר ובנוסף עליו גם להיות מיומן באופן העברת המסרים, בפרזנטציה עצמה. תפקידו של היזם לגרום למשקיע לרצות לעשות עסקים עמו ועליו להמחיש למשקיע את יכולותיו המקצועיות, הוורבליות והפרזנטטיביות באופן שימחיש מעבר לכל ספק שהיזם מסוגל "לקחת על עצמו את המשימה".

במילים פשוטות, מי שרוצה לבוא ולבקש מיליון או שני מיליון דולר – מוטב שיכין עצמו היטב לתהליך. יזם מוכן ומקצועי יעשה זאת מול המשקיע בתחילה ובעתיד יעשה זאת גם מול לקוחות ושותפים עסקיים וזה מה שכל משקיע רוצה לראות.

מעבר לכך ישנו כמובן השלב שבו המשקיע ניאות להשקיע ואז נדרש היזם לדעת כיצד להגן על המיזם שלו ועל זכויותיו וזאת על מנת שלא ידולל ויאבד שליטה על המיזם אותו הגה ובו הפיח חיים. שכן "אין חכם כבעל ניסיון" וכאשר יזם טורח ועובד כל כך קשה על מיזם ומצליח לשכנע משקיע להשקיע בו כסף זה הישג של ממש, מתן תשומת לב ראויה להגנה על היזם בשלב המו"מ על הסכם ההשקעה היא קריטית להצלחת החברה וכמובן להבטחת זכויותיו של היזם המייסד בחברה, זה משליך אחר כך על מה שניתן להציע לעובדים, על ההתנהלות מול הדירקטוריון ואופן קבלת ההחלטות בחברה, מימון, טכנולוגיה, פיתוח עסקי, שיווק ומכירות ולמעשה מתווה את האופי והזהות התאגידית של החברה.

טארגט סייעה ליזמים רבים לפתח את מיזמי הסטארטאפ שלהם באמצעות בניה נכונה של החומרים העסקיים, מצגות המשקיעים הנכונות ועבודת coaching בנושאי pitching והעברת מסרים וליווי במהלך תהליך ההסכם על ההשקעה.

נשמח לסייע לכם בתהליך חשוב זה ולהביא אתכם להשגת המטרות והיעדים העסקיים ולהגשמת החלום.

גיוס כספים מהמדען הראשי

דוגמא להורדה – תקציר מנהלים הערכת השקעה

גיוס הון
סגירת תפריט
דילוג לתוכן