כללי הזהב לכתיבת תכנית עסקית:

  • על הכתיבה להיות תמציתית ועניינית. קחו בחשבון כי מי שיקרא את התכנית צריך למצוא בה עניין ולהבין את מהות העסק מתוך קריאה מהירה יחסית, יש לקחת בחשבון שהמשקיע הפוטנציאלי מתרשם מאופן הכתיבה והצגת הנתונים לא פחות מהנתונים עצמם. המקצוענות מתחילה באות הראשונה של התכנית.
  • יש להתאים את התכנים והמסרים למי שעתיד לקרוא את התכנית העסקית, משקיע? בנק? מוסד פיננסי? שותף עסקי? דירקטוריון החברה? מהי מטרת התכנית? התווית מדיניות חדשה? שינוי PIVOT עסקי? גיוס אשראי לחברה? קבלת הלוואה?

כל כמה שנים כדאי לכתוב תוכנית עסקית לעסק קיים?

כל אימת שנדרש שינוי מהותי בעסק ולפחות כל חמש שנים. המציאות הכלכלית והמאקרו כלכלית והמהירות היחסית בה החדשנות משנה את פני הכלכלה כל אלו יוצרים מציאות חדשה ועסקים מוצלחים הנם עסקים אשר משכילים להתחדש ולהסתגל ולכן מומלץ לכל עסק לכתוב תכנית עסקית עדכנית כל חמש שנים ולנהוג לפיה.

למה חשוב להשקיע בבניית תוכנית עסקית מקצועית?

התכנית העסקית הנה מסמך אסטרטגי בעל השלכות קריטיות לגבי תפקוד העסק והצלחתו ואם המדובר בתכנית עסקית המיועדת לגיוס הון או אשראי או הלוואה בערבות מדינה או אחרת המדובר במסמך הנוצר על מנת לייצר או לגייס הון רב ומשמעותי.

משקיעים מקצועיים ומוסדות פיננסיים ינתחו במקצועיות את התכנית העסקית ואת הנתונים המוצגים בה על מנת לקבל החלטה Go no Go ולכן מומלץ להציג בפניהם תכנית ברמה הגבוהה ביותר. תכנית שכזו יש להכין על ידי מקצוענים הבקיאים בבניית אסטרטגיה עסקית, שיווקית ופיננסית בעלי הבנה כוללת של המעטפת המשפטית הרלבנטית לעסק ובעלי ניסיון עסקי נרחב בארץ ובעולם בתחומי ניהול כללי, ניהול השיווק והמכירות, ניהול פיננסי ועוד.

כפי שנעזרים בעורך דין כאשר זקוקים להסכם מקצועי או שירות משפטי כך מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי ועסקי הבקי בהכנה של תכניות עסקיות.

הנכם מוזמנים לפנות לטארגט ליווי פיננסי ועסקי ואנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך ונבנה עבורכם את התוכנית העסקית הנכונה והמותאמת ביותר לצרכים שלכם.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן