מסלול חברות מתחילות

מסלול חברות מתחילות מיועד לחברות סטארט אפ שמבקשות לקבל מימון על מנת לפתח טכנולוגיה חדשנית ולגייס עבורה כסף ממשקיעים מהשוק הפרטי. חברות שמקבלות את המענק הופכות להיות מעניינות מאד עבור משקיעים שכן למעשה הן מקבלות "חותמת איכות" מטעם מדינת ישראל אודות המיזם גם מבחינת המודל העסקי שלו, גם מבחינת תוכנית המו"פ שלו, גם מבחינת התאמת כ"א המקצועי לדרישות המיזם וגם מבחינת רמת החדשנות  – כלומר – אם קיימת חדשנות שווה ביותר לגשת.

קיימים גם תנאים מועדפים לאוכלוסיות המוגדרות "מוחלשות" על ידי מדינת ישראל והם נשים, יזמים מהמגזר החרדי ובני מיעוטים.

מטרתו של המסלול הנה לתמרץ השקעות בחברות מתחילות בכדי לקדם את צמיחת תעשיית ההיי טק והחדשנות אותה היא מביאה לעולם ולכן חברות בתחילת דרכן המעוניינות לפתח מוצרים חדשים, לשדרג מוצרים בחדשנות מוכחת, ולחדור לשוק העולמי וכל זאת כאשר הן פועלות ממדינת ישראל.

הרעיון ליצור חברות מצליחות בהן יועסקו עובדים ותיווצרנה משרות חדשות, ישולמו מיסים ובכך יגדלו תשלומי ההעברה מהאזרח לריבון, מדינת ישראל תהנה מגידול בקניין הרוחני ומוצרי החברה ימכרו לשווקים ברחבי העולם בתמורה למטבע זר שיכנס לקופת האוצר ויתרום לחיזוק המטבע המקומי.

בכדי לאפשר יוזמות אלו ניתן תקציב של עד 10 מיליון שקלים לשנה בשיעור מענק של 50% או 30% מהתקציב המאושר (אם בקשנו 4 מש"ח ואשרו לנו את הבקשה הרשות לחדשנות תעניק לנו 50% קרי 2 מש"ח ואנחנו נדרש להמציא מימון משלים לתקציב קרי להביא "מהבית" או ממשקיע 2 מש"ח).

אוכלוסיות מועדפות, כאמור יזמות שהן נשים, יזם בן מיעוטים ויזם חרדי יקבלו תנאים מועדפים עבור השנתיים הראשונות כדלקמן:

שנה ראשונה מענק בשיעור של 75% מתקציב מאושר של עד 2.5 מיליון שקלים.

שנה שניה מענק בשיעור של 70% מתקציב מאושר של עד 4.5 מיליון שקלים.

חברה המעוניינת בתקציב גבוה יותר רשאית להגיש בקשה לפי התנאים הרגילים (תקציב בסך של עד 10 מיליון שקלים בשיעור מענק של 50% או 30% מהתקציב המאושר).

לחברה שלה זו שנה ראשונה של תכנית רב-שנתית ראשונה במסגרת רשות החדשנות, ניתנת האפשרות לגייס את המימון המשלים עד שישה חודשים לאחר מועד האישור הוועדה. מסלול זה מאפשר תנאים מועדים ממסלולים אחרים כדוגמת משכורת מנכ"ל אשר אינו חייב להיות איש מו"פ, משכורת חלקית לאיש פיתוח עסקי, תקציב שיווק לנסיעות לחו"ל, תערוכות ועוד.

מומלץ להיעזר בחברה בעלת ניסיון מקצועי בתכנון, כתיבה והגשה של בקשות למימון. אופן כתיבת הבקשה וניסוחה, תקצוב התשומות הנדרשות בתקציב הבקשה (נספח ב) והצגת הדברים באופן המתבקש והמקצועי ימקסמו הסיכויים לקבל את המענק.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן