פיתוח שווקי מטרה חדשים באירופה ובאפריקה EMEA

למכור באירופה

להצליח לסגור עסקה של ממש מול חברה אירופאית זה אינו עניין של מה בכך, מעבר לאלמנט המקצועי מסחרי יש גם את האלמנט העסקי תרבותי – צריך לדעת לעשות עסקים באירופה, צריך לדעת לעשות עסקים בכל מדינה באירופה, להכיר את ההבדלים התרבותיים, את תצורת ניהול המו"מ בכל שוק אירופאי, את הקשרים בין השווקים וכמובן גם את מקבלי ההחלטות בארגונים ובחברות להן מבקשים למכור. 

להגיע לחברה גדולה, להציג מצגת יפה ולחזור ארצה ללא עסקה – זה כל אחד יכול, השאלה היא מה נדרש על מנת להמשיך את תהליך המכירה, בצורה מנוהלת, מתודולוגית ולוודא כי הוא מתקדם ומבשיל לעסקה של ממש אשר לאחריה תיוצרנה עסקאות נוספות מאותה החברה, אותו השוק, אותו הסקטור.

החיים הם לא שחור ולבן ועסקאות נסגרות בתחום האפור, שם הקשרים האישיים, האג'נדות הנסתרות, האינטרסים ושאר המניעים האמתיים לסגירת עסקה נמצאים. 

לטארגט ניסיון רב שנים בהובלת פרויקטים בתחום הפיתוח העסקי באירופה בעיקר בתחומי היי טק – תוכנה וטלקום. מתקשורת סלולרית ובינלאומית, דרך אינטרנט ופרסום באינטרנט, מערכות ערך מוסף לטלקום ועוד.

לטארגט רשת קשרים רבת שנים עם מומחי פיתוח עסקי באירופה, דוברי השפה המקומית, מומחים בתרבות העסקית המקומית, בעלי קשרים בשווקים המקומיים, מומחים אשר כהנו במשך שנים רבות בתפקידים בכירים ממש אצל אותם הלקוחות להם מעוניינות החברות הישראליות למכור מוצרים ושירותים, או לכרות הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי, או לעשות פיילוט או POC.

אם המדובר במגה מפעילים כדוגמת קבוצת טלנור הנורבגית, דויטשה טלקום הגרמנית, וודאפון או חברות ביטוח או בנקים או מוסדות אחרים.

הרעיון הוא לייצר צוות מנצח המציג בפני האנשים הנכונים את המוצר או השירות של החברה שלכם בזמן הנכון ובשפתם המקומית, כאשר ברוב המקרים זו לא הפעם הראשונה או השניה או העשירית שהם נפגשו ויתכן כי עבדו יחדיו מספר שנים ומכירים היטב. למעשה אנו מציעים להם לתפקד כצוות המכירות שלכם באירופה או מה שנקרא extension של צוות המכירות שלכם באירופה במודל עסקי מנצח שעובד.

הצוות מצוי עמכם בקשר שבועי או יומיומי, מתאם ומלווה אתכם בפגישות, מוודא מה השלב הבא בתהליך המכירה עד לסגירת העסקה.

זה עובד בהולנדית, עובד בגרמנית, עובד בנורבגית, עובד באנגלית, עובד בהונגרית כי זו הדרך המקומית לנהל עסקים.

למכור באפריקה

אפריקה הנה יבשת ענקית ובה הזדמנויות עסקיות אדירות במגוון ענפים.
 
על מנת להדביק את הקצב עם שווקים מפותחים יותר ממשלות אפריקניות מעודדות חדשנות, טכנולוגיה, תשתיות ולמעשה כל מה שיכול להגדיל את התוצר הלאומי הגולמי ולהכניס כמות גדולה יותר של מט"ח כתוצאה מיצוא. 

כמו כל כלכלה אוטונומית גם הממשלות האפריקניות מכירות בחשיבותה של כלכלה יצרנית והקדמה מגיעה ליבשת ואתה ההזדמנויות לסקטור היצואני הישראלי ובין השאר לטכנולוגיות ישראליות ותשתיות ומוצרים המיוצרים בישראל.


כמו בכל טריטוריה ובכל שוק גם לאפריקה התרבות העסקית שלה.
 
על מנת לממש את הפוטנציאל המצוי בתחזית המכירות ולהפוך אותו מ Forecast ל Booking ולאחר מכן ל Collection יש לדעת להתנהל נכון ועל פי חוקי התרבות העסקית הן ברמת היבשת והן ברמת המדינות הספציפיות בהן מבקשים לבצע עסקאות.

 

לא מקדמים כל עסקה  – רק עסקאות "מייצרות ערך"

עם ותק של שנים רבות וקשרים ענפים ואינטימיים בדרגים הגבוהים ביותר,  על מנת לשמור על איכות הקשרים העסקיים ביבשת האפריקנית, טארגט תקדם אך ורק עסקאות בהן מאמינה טארגט.

על העסקה לענות על צורך אמיתי ולייצר תועלות של ממש לשוק האפריקני אליו היא פונה. 

עסקאות איכותיות, המייצרות ערך של ממש, אלו עסקאות אותן טארגט  תדע לממש, זאת לאחר בחינה וניתוח הצרכים של שני הצדדים. 

עסקאות אלו תקבלנה מטארגט "אור ירוק" כעסקה מייצרת ערך, אותה טארגט תנהל ותוביל – או אז תדע טארגט לקדם ולייצר אינטראקציה רלבנטית ואפקטיבית בשרשרת הערך.  

אם אתם זקוקים לחדור לשווקים באירופה ובאפריקה הגעתם למקום הנכון.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן