תוכנית עסקית לאפליקציה

הגיתם רעיון מצוין לאפליקציית מובייל או אפליקציית web וכעת אתם רוצים לגייס כסף ממשקיעים ועליכם לכתוב web תוכנית עסקית. אז מה חשוב שיהיה בה?

מעבר לכל הפרקים הסטנדרטיים של התוכנית העסקית קרי גודל שוק, ניתוח מתחרים, תיאור המוצר או השירות, תחזית הכנסות ורווחיות ותקציב וקצב שריפת המזומנים וכדומה, בתוכנית עסקית לאפליקציה יש להתייחס לאלמנטים הבאים:

  1. תחזית הטראפיק שהנה כמות המבקרים/הורדות החודשית והמעקב אחריהם, על מנת לדעת מי ביקר באופן 1 חד פעמי ומי שב וחוזר לבקר, מה הזמן הממוצע של מבקרים וכו.
  2. רישום ההורדות של אותם מבקרים, הורדות אלו הנן למעשה המרות (Conversion) כמה מבקרים אכן , נרשמו לאתר או לשירות או כמה מהם הורידו את האפליקציה, מהו היחס בין רישום בחינם fermium לבין רישום בתשלום לגרסה המלאה והעשירה יותר של האפליקציה או השירות.
  3. נטישת מבקרים, משום שהנטישה (Churn) נותנת אינדיקציה לכמות המשתמשים בחינם והמשתמשים  בתשלום אשר עוזבים את השירות או השימוש.
  4. העלות לרכישת לקוח customer Acquisition Cost וכאן יש לחשב את עלויות הפרסום האורגני והממומן אם במנועי חיפוש או ברשתות חברתיות או בשניהם גם יחד, חישוב זה הנו פשוט: עלות המכר מחולקת בכמות הלקוחות … כך תדעו כמה עולה לכם כל לקוח. כך ידע גם מי שמעיין בתוכנית העסקית שלכם.
  5. ערך חיי הלקוח ה  LTV שלו ידוע גם כ Lifetime value of a customer וזאת מדוע? משום שזה קשור  לתחזית הנטישה ולכך כמובן יש השלכה ישירה על ההכנסות ועל התזרים. יש להכפיל את ההכנסות הממוצעות ממנוי לחודש בכמות החודשים הממוצעת בה נשאר הלקוח או צפוי להישאר הלקוח, מה שיותר נכון לחישוב בתוכנית עסקית שכן היא צופה פני עתיד.

מעבר לכך כמובן יש להוסיף משתנים נוספים של המיזם או הפרויקט אך בתוכנית עסקית לאפליקציה בהחלט אלו הם האינדיקטורים אשר אין בלתם.

אנו בטארגט נשמח לסייע לכם בתכנון ובבניית תכנית עסקית לאפליקציה ובקידום הרעיון לעסק של ממש ובליווי שלנו אתכם לכל אורך התהליך. לפרטים נוספים: .0544220360 או guy@targetbd.com

תוכנית עסקית לאפליקציה
סגירת תפריט
דילוג לתוכן